To eksperymentalna, obecnie w fazie Public Beta, inicjatywa Polskiej Partii Piratów (P3).

W to rzeczywistości pretekst do głębszej refleksji na temat współczesnych, globalnych zmian w epoce PostCovid, które czy nam się to podoba, czy nie, ukształtują nadchodzącą erę w dziejach ludzkości.

Ten kompas, jest w istocie „spiraconym”, forkiem idei i kodu 8 Values, polityczno-ekonomicznego quizu, który na podstawie ciekawych i nieoczywistych pytań, próbuje przypisać procenty do ośmiu różnych, przeciwnych kierunków, rozmieszczonych na 4 osiach. Postanowiliśmy rozrysować je na mapie Archipelagu.

01.

Badanie

Pomiary to seria  anonimowych pytań na, które możesz odpowiedzieć w 5-stopniowej skali.

02.

Wyniki

Odpowiedzi zostaną porównane z maksymalną możliwą wartością dla każdej Osi Przekonań. 

03.

Prezentacja

Wyniki pokażą Twoją pozycję na trójkątnym lub czworokątnym akwenie na Archipelagu Piratów.

Czym są powyższe wartości i dlaczego kompas?

Piraci doskonale wiedzą, że otaczająca nas rzeczywistość nie jest ani czarno-biała, ani zero-jedynkowa, a dominujące, radykalne strony konfliktu, wykorzystują swoje skrajności narzucając większości swoje racje, wedle zasady „dziel i rządź”.

Na naszym kompasie występują cztery niezależne od siebie osie –  wymiary: ekonomia, dyplomacja, państwo i społeczeństwo.

Każda z nich posiada swoje skrajne, przeciwne wartości, dzięki którym łatwiej jest znaleźć odcienie szarości pomiędzy nimi i na tej podstawie, nawigować w tym trudnym pojęciowo oceanie politycznym XXI wieku.